Hlídání koček v domácím prostředí a návštěvy koček Agenturou Máje ve srovnání s jinými možnostmi hlídání Vašeho mazlíčka

Jeli jste někdy na dovolenou a přemýšleli, co s vaší kočičkou nebo kocourkem? Vzít svoje mazlíčky s sebou? Shánět příbuzné, kteří jsou ochotní si vzít kočku k sobě domů? Nechat ji v hotelu? Nebo samotnou doma? (Ano, opravdu i takový nápad jsem na jednom diskuzním fóru četla.)

Sama mám doma dva uličníky, britskou modrou kočičku a kocourka ragdolla. Dokonale je vystihuje věta: „Pes má páníčka, kočka personál.“ Jsou zvyklí na každodenní kontakt a (i když to nerada přiznávám) jsou to moji rozmazlenci a závisláci. Ale neskuteční. Jí se mnou, spí se mnou, když nejsem doma, tak spí na mých věcech a když se učím, tak mi leží na klíně (v lepším případě), v tom horším přímo na materiálech, z kterých se potřebuji učit. Určitě každý majitel ví, o čem mluvím, protože je mi jasné, že to nejsou jenom moje kočky, které milují zalehávat (ty nejvíc potřebné) papíry. Ale to jsem odbočila. Teď už vám je asi jasné, že jsem ten problém, kam s kočičáky přes dovolenou, nejednou řešila také.

Hlídání koček v Brně

 

Jedno z řešení je vzít kočku s sebou. Přece si také zaslouží dovolenou, ne? ? Jenže kočka nevnímá vaši dovolenou jako relax. Naopak. Stres z cesty, nevolnost, stístěnost a změna prostředí. A to nemluvím o těch výdajích. Potřebuje pas, to znamená mikročip, očkování proti vzteklině, samotný pas, plus některé země vyžadují také odčervení, ošetření proti klíšťatům, sérologická vyšetření, a tak dále. Pokud vlastníte koťátko, pas vám pro něj vůbec nevystaví.

Další možnost je sehnat příbuzného nebo kamarádku, někoho, kdo by si kočku k sobě vzal. Ne všichni jsou ale zrovna kočkomilové, další je alergik a další má doma psa. Moje kočky nechodí ven, takže pejska viděli asi tak v televizi a z okna.

Téma samo o sobě jsou kočičí hotely. Uvědomte si, že v hotelech je kočka často držena v kleci. Vrátím se ke svým gaučákům s personálem , kteří mají pro sebe rodinný dům, několik prolézaček, domečků, schovávaček a hraček. Jsou zvyklí na jiný „komfort“, než se jim dostane v kleci v hotelu. Uznávám, kočka není pes a její prioritou asi není mít celý den po boku páníčka, co si budeme povídat… Kočka je teritoriální zvíře, chce být ve svém teritoriu a ne se stresovat okolními kočkami (kde ji samozřejmě vystavujeme riziku přenosu nemoci), pachy a neznámým prostředím. Toto všechno může vašemu miláčkovi způsobit vážné psychické problémy.

Kam tímto článkem mířím: Agentura Mája nabízí hlídání kočiček u vás doma, buď formou denních návštěv, nebo formou non-stop dohledu nad vaším mazlíčkem. Jsme skupina mladých lidí, které spojuje bezmezná láska ke zvířátkům. Však jste to výše četli sami, já o svých kočkách mluvím jako o vlastních dětech . Jsme takové kočičí a psí chůvy!

Výhodou je, že se s chůvičkou (nebo catsitter, chcete-li) sejdete ještě před vaší dovolenou, takže budete mít přehled o tom, kdo zvíře hlídá a jak se k němu chová. Nemusíte s kočkou nikam jezdit, budeme jezdit my za ní. Ta se pak nebude stresovat cizím prostředím, ale bude se cítit bezpečně tam, kde to zná nejlépe. Kde má zmáknuté všechny schovky a žádné pachy jí nejsou cizí. Nemusí se setkávat s cizími zvířaty, což může být frustrující. Nebude nijak narušena její denní rutina. Můžete si být jisti, že kočky budou hlídány s láskou, a že o pomazlení nebudou mít nouzi! Pokud byste přece jen měli starost a chtěli vědět, jak se vašemu mazlíčkovi daří, můžeme vám z každé schůzky poslat SMS, e-mail nebo třeba fotografie.

 

Autor: Žaneta Slonková

Venčitelka psů, hlídáčka koček, zvířat a domácí chůva Agentury Mája

Studentka veterinární a farmaceutické univertzity v Brně